Apple ogłosiło niedawno, że zamówiony jeszcze we wrześniu 2020 roku serial „Pięć dni w szpitalu Memorial" zadebiutuje w Apple TV+ w sierpniu. Na oficjalnym kanale wspomnianej usługi w serwisie YouTube opublikowano pierwszy zwiastun tej produkcji.

„Pięć dni w szpitalu Memorial" będzie opartym na faktach serialem opowiadającym o tym, co wydarzyło się w nowoorleańskim szpitalu Memorial Medical Center zaraz po przejściu huraganu Katrina, kiedy to lekarze próbowali pomagać pacjentom jednocześnie zmagając się z brakiem prądu, wysokimi temperaturami, podtapianiem budynku oraz przerwą w dostawie żywności i leków. W główną rolę wcieli się w nim Vera Farmiga, znana m.in. z serialu „Bates Motel" i filmu „W chmurach" (za który otrzymała nominację do Oscara). Zagra ona pełniącą dyżur w dniu katastrofy dr. Annę Pou, która była podejrzana o zabijanie pacjentów, których stan uniemożliwiał ewakuację.

Premierę serialu zapowiedziano na 12 sierpnia. Tego dnia w Apple TV+ opublikowane zostaną jego pierwsze trzy odcinki. Kolejne będą dodawane do katalogu usługi co tydzień w piątek.