Plotki o tym, że Apple zamierza wprowadzić na rynek własny samochód, krążą po sieci już od około ośmiu lat. Wiele osób uważa jednak, że w rzeczywistości firma ta nie pracuje nad całym pojazdem, lecz nowymi technologiami związanymi z motoryzacją, które zamierza licencjonować innym producentom z tej branży. Do tego grona należy też Herbert Diess - prezes koncernu Volkswagen.

Diess jeszcze w lutym ubiegłego roku twierdził w jednym z wywiadów, że produkcja samochodów byłaby całkiem logicznym kolejnym krokiem w rozwoju Apple, gdyż firma ta posiada już doświadczenie w wielu przydatnych dziedzinach, takich jak baterie, oprogramowanie i design, oraz odpowiednio duże zasoby finansowe. Od tamtego czasu najwyraźniej zmienił jednak nieco pogląd na ten temat. Podczas swojego wystąpienia na tegorocznej edycji konferencji hub.berlin Diess powiedział, że nie sądzi by Apple rzeczywiście zaczęło produkować własne samochody, bo wymagałoby to dużego wysiłku. Uważa on natomiast, iż firma ta z pewnością wprowadzi na rynek nowe oprogramowanie dla cyfrowych kokpitów.

Warto przypomnieć, iż podczas tegorocznej edycji konferencji WWDC Apple zaprezentowało nową generację systemu CarPlay, która ma oferować znacznie głębszą integrację z kompatybilnymi samochodami takich marek jak Porsche, Ford, Mercedes czy Audi. Pierwsze w pełni wspierające go modele mają jednak zostać zaprezentowane dopiero pod koniec 2023 roku.

Źródło: Reuters