Kyle Barret to niezależny deweloper znany głównie za sprawą wydanej w 2019 roku gry Immortal Rogue, która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów. Niedawno ogłosił on, że jeszcze tego lata w App Store zadebiutuje jego nowa produkcja, zatytułowana Ultra Blade.

Ultra Blade ma pod wieloma względami przypominać Immortal Rogue. Podobnie jak jej poprzedniczka będzie to dynamiczna gra akcji z elementami RPG okraszona pixelartową grafiką w stylu retro. Jej najbardziej charakterystyczną cechą ma być nietypowe podejście do ekwipunku i systemu sterowania. Postacie w grze będą używać absurdalnie wielkich mieczy, tak ciężkich, że aż wymagających rozbiegu przy uderzeniu. W praktyce oznacza to, że nasza postać będzie musiała pozostawać niemal w ciągłym ruchu, a przesuwając palcem po ekranie będziemy wyznaczać jednocześnie kierunek ataku i poruszania. Według zapowiedzi gra ma oferować bardzo prosty i intuicyjny system sterowania, łącząc go jednak ze znacznie bardziej złożonym i wymagającym systemem rozwoju postaci i ekwipunku.

Dokładna data premiery gry Ultra Blade w wersji dla iOS nie została jeszcze ujawniona, jednak Kyle Barret zapowiedział, że pojawi się ona w App Store jeszcze tego lata. Prawdopodobnie będzie to płatny tytuł typu premium, w którym nie znajdziemy żadnych dodatkowych mikropłatności.