„Ted Lasso" to jeden z najpopularniejszych i najbardziej nagradzanych seriali stworzonych na potrzeby Apple TV+. Obecnie trwają pracę nad jego trzecim sezonem, który według wcześniejszych doniesień miał stanowić finał serii. Od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się jednak plotki, według których Apple mogłoby jednak zamówić kolejne odcinki. Sprawę tę skomentowali niedawno w wywiadach twórcy serialu i występujący w nim aktorzy.

Hannah Waddingham, wcielająca się w serialu w postać Rebeki Welton, oraz Nick Mohammed, grający Nathana Shelleya, powiedzieli w wywiadzie udzielonym serwisowi Deadline, że autorzy serialu od początku mieli z góry rozplanowaną całą historię i zdradzili aktorom jak dalej potoczą się losy ich postaci zanim jeszcze Apple zdecydowało się zamówić kolejne sezony. Waddingham dodała, że jeśli nadal zamierzają oni iść według tego ustalonego wcześniej planu, trzeci sezon będzie stanowił finał serii, choć ona sama z chęcią wzięłaby udział w kręceniu kolejnych odcinków.

Brett Goldstein, grający Roya Kenta i będący też jednym ze scenarzystów serialu, powiedział zaś dziennikowi The Times, że scenariusz trzeciego sezonu pisany jest jako finał serii, po czym żartobliwie dodał, że wszyscy bohaterowie umierają w ostatnim odcinku. Podobnie o trzecim sezonie mówił wcześniej Jason Sudeikis, odtwórca roli tytułowej i jeden z głównych pomysłodawców serialu, który jednak zaznaczył, że tak naprawdę nikt nie wie, co stanie się z serialem po zaplanowanym przez scenarzystów finale. Współtwórca serialu Bill Lawrence powiedział zaś, że trzeci sezon będzie definitywnym zakończeniem historii wszystkich bohaterów, więc jeśli mieliby robić czwarty sezon z pewnością koncentrowałby się on na zupełnie nowych postaciach i motywach przewodnich. Zażartował też, że serial będzie kontynuowany jeszcze przez pięćdziesiąt lat, a główny bohater będzie co roku trenował inną dyscyplinę sportową.

„Ted Lasso" to serial komediowy opowiadający o trenerze futbolu amerykańskiego z Kansas, który przeprowadza się do Anglii by rozpocząć nową karierę jako trener piłki nożnej, mimo iż nie ma zielonego pojęcia o tym sporcie. Stanowi on rozwinięcie serii krótkich skeczów stworzonych kilka lat temu na potrzeby telewizji NBC Sports. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat zdobył on m.in. dwa Złote Globy i siedem nagród Emmy.

Źródła: Deadline, Variety, CheatSheet