W minioną sobotę pracownicy salonu Apple Store w Towson w stanie Maryland przegłosowali założenie związku zawodowego - pierwszego w historii tej firmy utworzonego w Stanach Zjednoczonych. Decyzję tę skomentował prezydent Joe Biden.

Joe Biden powszechnie uważany jest za jednego z najbardziej przychylnych związkom zawodowym prezydentów w historii USA. Jak donosi agencja prasowa Reuters, w poniedziałek powiedział on reporterom, że jest dumny z działań pracowników Apple. Dodał też, że jego zdaniem taki rozwój sytuacji wyjdzie na dobre wszystkim, przekładając się ostatecznie także na polepszenie jakości usług. Przedstawiciele Apple jak na razie wciąż nie skomentowali decyzji o założeniu związku zawodowego w Towson. Wcześniej firma ta aktywnie próbowała zniechęcać pracowników do takich działań.

Apple już od jakiegoś czasu zmaga się z coraz ostrzejszą krytyką ze strony pracowników, którzy w ostatnich latach zaczęli nagłaśniać publicznie problemy związane z pracą w tej firmie jednocząc się w internecie pod hasłem #AppleToo. Wiele wskazuje na to, iż w ślady Towson już niedługo mogą pójść kolejne salony Apple Store w innych miastach, w tym dwie duże placówki w Nowym Jorku.

Źródło: Reuters