Naraka: Bladepoint to popularna sieciowa gra akcji wydana w sierpniu ubiegłego roku. Obecnie jest ona dostępna wyłącznie na komputerach z systemem Windows, jednak odpowiedzialne za nią firmy NetEase i 24 Entertainment zapowiedziały niedawno, iż już niedługo doczeka się również wersji dla urządzeń z systemem iOS.

Naraka: Bladepoint to gra typu battle royale, w której sześćdziesięciu graczy walczy między sobą na dużych, otwartych mapach. W odróżnieniu od większości podobnych produkcji, które koncentrują się na strzelaniu z broni palnej, Naraka stawia przede wszystkim na walkę bronią białą (choć znajdziemy tu też broń dystansową, jak np. łuk). Kolejną cechą charakterystyczną tej gry jest system poruszania inspirowany parkourem, dający graczom więcej swobody w przemierzaniu otaczającego ich terenu (poszczególne lokacje zostały tu zresztą zaprojektowane tak, by dawać jak najwięcej okazji do wspinania się, biegania po ścianach i wykonywania innego rodzaju akrobacji).

Naraka: Bladepoint Mobile nie będzie bezpośrednim portem gry znanej z PC, lecz bazującą na oryginale nową wersją zaprojektowaną od podstaw z myślą o smartfonach i obsłudze za pomocą ekranu dotykowego. Jak na razie nie wiadomo czy będzie to tytuł płatny (jak wersja z PC) czy darmowa gra z mikropłatnościami (jak zdecydowana większość battle royale dostępnych w App Store). NetEase nie ujawniło też jeszcze dokładnej daty premiery w App Store.