Większość seriali i filmów dostępnych obecnie w Apple TV+ wyprodukowano w Stanach Zjednoczonych, jednak w katalogu tej usługi stopniowo pojawia się też coraz więcej produkcji z innych krajów. Apple ogłosiło dziś zamówienie nowego serialu, zatytułowanego „Criminal Record", który powstanie w Wielkiej Brytanii.

„Criminal Record" będzie ośmioodcinkowym kryminalnym thrillerem rozgrywającym się we współczesnym Londynie, opowiadającym o rywalizacji między dwójką detektywów. Kiedy anonimowy informator ujawnia nowe dowody w sprawie popełnionego lata temu morderstwa, młoda ambitna policjantka próbuje wznowić śledztwo i odkryć prawdziwego winnego. Na jej drodze staje jednak starszy i posiadający liczne koneksje kolega po fachu, który niegdyś zajmował się tą sprawą, a teraz próbuje ochronić swoją reputację. W główne role w serialu wcielą się Cush Jumbo (m.in. „Żona idealna" i „Bestia musi umrzeć") oraz Peter Capaldi (m.in. „Doktor Who" i „The Thick of It"). Reżyserią zajmie się zaś Jim Loach (m.in. „Save Me" i „Gwiazda szeryfa").

Produkcją serialu „Criminal Record" na zlecenie Apple zajmą się wspólnie wytwórnie Tod Productions i STV Studios. Przewidywana data premiery w Apple TV+ nie została jak na razie ujawniona.

Źródło: Apple