It Starts On The Page to akcja zorganizowana przez serwis Deadline, w ramach której publikowane są scenariusze seriali pretendujących do nagród telewizyjnych Emmy. Niedawno wzięło w niej udział również Apple, które udostępniło publicznie scenariusz pilotowego odcinka serialu „Pachinko".

„Pachinko" opowiada o losach kilku pokoleń rodziny koreańskich emigrantów. Historia zaczyna się na początku XX wieku, kiedy to młoda dziewczyna mieszkająca w okupowanej Korei zachodzi w nieplanowaną ciążę z żonatym mężczyzną. By uniknąć publicznego upokorzenia wychodzi za mąż za chrześcijańskiego pastora, z którym przeprowadza się do Japonii.

Scenarzystką i główną producentką „Pachinko" jest Soo Hugh, znana m.in. z pracy przy takich serialach jak „Terror", „Dochodzenie", „Pod kopułą" i „See". To właśnie ona jest autorką scenariusza pilotowego odcinka, opublikowanego przez Apple i Deadline w ramach akcji It Starts On The Page, który można przeczytać tutaj. „Pachinko" bazuje na wydanej w 2017 roku książce o tym samym tytule autorstwa Min Jin Lee, która zyskała spore uznanie wśród czytelników i recenzentów. Znalazła się ona na liście najlepszych powieści roku magazynów Esquire, The Guardian i The New York Times oraz była nominowana do prestiżowej nagrody National Book Award. Apple kupiło prawa do zekranizowania jej zaledwie rok po jej premierze, jeszcze przed oficjalnym startem Apple TV+.

Źródło: Deadline