Pascal Bestebroer, znany też jako OrangePixel, to niezależny holenderski deweloper znany m.in. za sprawą gier Meganoid, Space Grunts i Residual. Ta ostatnia jest obecnie dostępna wyłącznie na komputerach PC i konsoli Nintendo Switch, jednak już niedługo ma trafić również na urządzenia z iOS.

Residual to platformowa gra survivalowa z pixelartową grafiką w stylu retro. Wcielamy się w niej w podróżnika, którego statek kosmiczny rozbija się na obcej planecie, skrywającej ruiny pradawnej cywilizacji. By przeżyć i uciec będziemy musieli znaleźć pożywienie oraz surowce i przedmioty, które umożliwią nam naprawę statku. Jako iż świat gry generowany jest proceduralnie, możemy podchodzić do niej wielokrotnie, za każdym razem natrafiając na inne lokacje i wyzwania.

OrangePixel nie podał jeszcze dokładnej daty premiery wersji dla iOS, jednak zapowiedział, że powinna ona ukazać się w App Store już niebawem. Prawdopodobnie będzie to płatny tytuł typu premium, w którym nie znajdziemy żadnych dodatkowych mikropłatności.