Dziś kolejna porcja kodów od wydawnictwa Insignis – tym razem z księgarni iBookstore będzie można pobrać za darmo cztery powieści z gatunku science-fiction. Chodzi o kultowy już tytuł Metro 2033 rosyjskiego pisarza młodego pokolenia, Dmitrija Glukhovsky’ego, i pozostałe książki z cyklu Uniwersum Metro 2033, jakie do tej pory ukazały się w Polsce.

Rok 2033. W wyniku konfliktu atomowego świat uległ zagładzie. Ocaleli tylko nieliczni, chroniący się w moskiewskim metrze, które dzięki unikalnej konstrukcji stało się najprawdopodobniej ostatnim przyczółkiem ludzkości. Na mrocznych stacjach, rozświetlanych światłami awaryjnymi i blaskiem ognisk, ludzie ci próbują wieść życie zbliżone do tego sprzed katastrofy. Tworzą mikropaństwa spajane ideologią, religią czy po prostu ochroną filtrów wodnych... Zawierają sojusze, toczą wojny.

Tak wygląda świat, w którym swoją mroczną, dystopijną, ale przy tym pasjonującą i niezwykle porsuzającą opowieść snuje Dmitry Glukhovsky. Jego powieść, Metro 2033 , to już legendą w kanonie literatury science-fiction/postapo. Przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, odniosła światowy sukces; na jej podstawie powstała znana gra komputerowa. Glukhovsky, zachęcony sukcesem swojego dzieła nie tylko napisał quasi-sequel Metro 2034 (quasi, bo wydarzenia przedstawione w tej powieści nie są bezpośrednią kontynuacją tych z Metra 2033 – to zupełnie niezależna książka), ale stworzył tzw. Uniwersum Metro 2033. Jest to międzynarodowy projekt, w ramach którego powstają powieści pisane przez różnych autorów, wyłuskiwanych przez Glukhovsky’ego spośród fanów, skupionych wokół jego literatury i tworzących według wskazówek narzuconych przez konwencję projektu. Marka Metro 2033 i nazwisko Glukhovsky’ego to gwarancja mocnej, klimatycznej prozy postapokaliptycznej.

Dziś do zgarnięcia cztery tytuły: Metro 2033 i Metro 2034 samego Glukhovsky’ego oraz dwie powieści Uniwersum Metro 2033: Piter Szymuna Wroczka oraz wydana przed dwoma tygodniami książka Do światła Andrieja Diakowa, obecnie wysoko notowany bestseller sieci Empik.

Po dwa kody do każdego tytułu umieszczone są w grafice ilustrującej ten tekst. Prosimy, by osoby, które je wykorzystają napisali o tym w komentarzu poniżej. Kolejne kody opublikujemy jeszcze dziś na stronie MyApple na Facebooku - uważnie nas śledźcie.

Instrukcję wykorzystania kodów znajdziecie tutaj: [Poradnik] Jak użyć kodu w iTunes

A jutro – coś mniej mrocznego, więcej – coś bardzo zabawnego i na luzie: książki Jeremy’ego Clarksona, w tym najnowszy Świat według Claksona , część 4.