W maju 2019 roku Electronic Arts zapowiedziało Apex Legends Mobile - nową grę na urządzenia mobilne bazującą na popularnej sieciowej strzelance Apex Legends. Tytuł ten jest już od jakiegoś czasu dostępny w wybranych krajach w ramach otwartych testów wersji beta. Dziś ogłoszono, że jego globalna premiera odbędzie się już w przyszłym tygodniu.

Apex Legends to sieciowa strzelanka, w której gracze łączą się w trzyosobowe zespoły i walczą na dużych, otwartych mapach, aż przy życiu utrzyma się tylko jeden z nich. W odróżnieniu od większości podobnych gier typu Battle Royale, w których wszyscy gracze sterują postaciami o takich samych cechach i możliwościach, w Apex Legends przed rozpoczęciem rozgrywki możemy wybrać jedną z kilku różnych postaci posiadających unikalne umiejętności specjalne. Apex Legends Mobile nie będzie bezpośrednim portem gry znanej z konsol i komputerów, lecz nową produkcją zaprojektowaną od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych i zoptymalizowaną pod kątem obsługi za pomocą ekranu dotykowego (nie będzie więc możliwa wspólna rozgrywka z użytkownikami konsol i komputerów, jak miało to miejsce np. w Fortnite). Za obie wersje odpowiada jednak to samo studio - Respawn Entertainment - a twórcy zapewniają, że mobilna edycja gry będzie wierna oryginałowi i zaoferuje graczom rozgrywkę bardziej złożoną i wymagającą niż inne podobne produkcje dostępne obecnie w App Store.

Premierę gry Apex Legends Mobile w wersji dla iOS zapowiedziano na 17 maja. Na jej oficjalnej stronie internetowej trwa już prerejestracja, w ramach której gracze mogą otrzymać różnego rodzaju nagrody wewnątrz gry. Apex Legends Mobile podobnie jak oryginalne Apex Legends będzie produkcją typu freemium, jednak mikropłatności mają ograniczać się w niej do różnego rodzaju kosmetycznych dodatków niemających wpływu na rozgrywkę. Co ciekawe, według zapowiedzi twórców do grania w wersję dla iOS wystarczy już iPhone 6S i system iOS 11.