Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS i iPadOS. Poniżej znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam w marcu 2022 roku.

Hitman Sniper: The Shadows

Hitman to popularna seria gier akcji, w których gracze wcielają się w płatnych zabójców. na przestrzeni lat doczekała się ona kilku mniej lub bardziej udanych spin-offów przeznaczonych na urządzenia mobilne. Najnowszy z nich, zatytułowany Hitman Sniper: The Shadows, wyróżnia się na tle innych odsłon serii tym, że zamiast jednego głównego bohatera dostajemy pod opiekę całą drużynę tytułowych cieni. W grze znajdziemy sześć grywalnych postaci różniących się między sobą m.in. umiejętnościami specjalnymi i uzbrojeniem. Rozgrywka polega na eliminowaniu wskazanych celów z oddali za pomocą karabinu snajperskiego, tak by nie zostać zauważonym. Oprócz kampanii fabularnej dla jednego gracza w Hitman Sniper: The Shadows znajdziemy też tryb sieciowy, pozwalający rywalizować z innymi.

Pobierz z App Store

A Musical Story

A Musical Story to niezależna gra muzyczna, która jeszcze przed swoją oficjalną premierą zdążyła zdobyć kilka nagród i wyróżnień na prestiżowych branżowych imprezach, takich jak Independent Games Festival, Indie X czy Taipei Game Show. Wcielamy się w niej w postać Gabriela, mężczyzny znajdującego się po wypadku w stanie śpiączki, którego umysł wędruje poprzez różne muzyczne wspomnienia z jego życia. Akcja gry osadzona jest w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, więc usłyszymy w niej głównie muzykę stylizowaną na pochodzącą z tamtego okresu. Charakterystyczną cechą A Musical Story jest też jej oprawa graficzna, utrzymana w stylistyce retro ale jednocześnie posiadająca własny unikalny charakter.

Pobierz z App Store

Rovio Classics: Angry Birds

Wydana w 2009 roku gra Angry Birds była swego czasu jedną z najpopularniejszych pozycji dostępnych w App Store. Mimo iż na przestrzeni lat doczekała się wielu mniej lub bardziej udanych kontynuacji i spin-offów, wiele osób nadal najmilej wspomina jej pierwsze, oryginalne wcielenie, które niestety zostało już usunięte z katalogu wspomnianego sklepu. Studio Rovio zdecydowało się jednak wreszcie odpowiedzieć na prośby fanów i przygotowało remake tej gry.

Pobierz z App Store

Labyrinth City: Pierre the Maze Detective

Labyrinth City: Pierre the Maze Detective to gra przygodowo-logiczna bazująca na serii książek z łamigłówkami autorstwa Chihiro Maruyamy i Hiro Kamigakiego, wydanych w Polsce jako „Detektyw Pierre w labiryncie ". Gracz wciela się w niej w tytułowego detektywa próbującego schwytać Pana X, złodzieja dysponującego magicznym kamieniem zmieniającym wszystko wokół niego w labirynt. Labyrinth City oferuje dziesięć rozbudowanych, ręcznie rysowanych plansz, bazujących na oryginalnych książkach, lecz dodających do nich nowe interaktywne elementy oraz dodatkowe łamigłówki i wyzwania.

Pobierz z App Store

When the Past Was Around

When the Past Was Around to krótka (da się ją ukończyć w około 2 godziny) przygodówka typu point-and-click o bardzo artystycznym charakterze, której tematem przewodnim jest radzenie sobie ze stratą. Główną bohaterką jest dwudziestokilkuletnia skrzypaczka o imieniu Eda, wspominająca chwile spędzone ze swoim partnerem.

Pobierz z App Store

Samurai Shodown

Samurai Shodown to kolejna klasyczna bijatyka z lat dziewięćdziesiątych przeniesiona na iOS przez firmę SNK. Oryginalna wersja tej gry zadebiutowała w 1993 roku na automatach oraz konsolach z rodziny Neo Geo. Na tle innych podobnych produkcji z tego okresu wyróżniało ją przede wszystkim to, iż bohaterowie walczyli w niej za pomocą broni białej. Była to też jedna z niewielu bijatyk z akcją osadzoną w osiemnastowiecznej Japonii. Samurai Shodown szybko stało się jedną z najpopularniejszych gier na automaty w Stanach Zjednoczonych i Japonii oraz otrzymało kilka branżowych nagród. Tytuł ten z czasem doczekał się również wielu kolejnych części (najnowsza z nich, wydana w 2019 roku i również zatytułowana Samurai Shodown, stanowi reboot serii) i spin-offów. Wersja udostępniona w App Store od pierwowzoru różni się przede wszystkim systemem sterowania przystosowanym do ekranów dotykowych. Dodano w niej też kilka nowych elementów i udogodnień, takich jak tryb sieciowy z rankingami oraz możliwość szybkiego zapisu.

Pobierz z App Store

Puzzle Quest 3

Gry z serii Puzzle Quest stanowią dość interesujące połączenie gier logicznych typu match-3 z elementami RPG. Wcielamy się w nich w bohatera walczącego z potworami poprzez przesuwanie i łączenie w grupy różnych znajdujących się na planszy symboli. Łącząc ze sobą symbole tego samego koloru zyskujemy manę, którą można wydawać na korzystanie ze specjalnych umiejętności, zaś symbole czaszek pozwalają zadawać obrażenia przeciwnikowi. Pokonując kolejnych wrogów i wykonując misję rozwijamy naszą postać, zwiększając jej statystyki oraz zdobywając nowy ekwipunek i umiejętności specjalne. Trzecia część opiera się z grubsza na tych samych zasadach. Główną cechą odróżniającą ją od poprzedniczek jest model dystrybucji. Podczas gdy dwie poprzednie części były płatnymi grami typu premium, Puzzle Quest 3 to oparta na mikropłatnościach darmowa gra typu freemium.

Pobierz z App Store

I to by było tyle na dziś. Jeśli uważacie, że na liście zabrakło jakiejś ciekawej produkcji, która zadebiutowała w App Store w marcu, zachęcam do podzielenia się nią w komentarzach. Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie zaś tutaj.