Najnowszy telefon komórkowy firmy Apple ma wbudowaną kamerę wideo wyróżniającą się świetną jakością nagrywania. Do niedawna nikt nie próbował wykorzystywać jej do celów innych niż prywatne, nieprofesjonalne filmiki. Trwają jednak już prace nad pierwszym pełnometrażowym filmem nakręconym wyłącznie przy użyciu iPhone’a 4 - a co najciekawsze, inicjatywa i realizacja jest całkowicie polska. Film będzie nosił tytuł „Mój Mały Manhattan”.

Treść informacji prasowej:

„Mój Mały Manhattan” - to film który pokazuje jak jedno zdarzenie w życiu człowieka wpływa na jego dalsze losy i wybory. W główne filmowe postaci wcielają się: młody aktor Jakub Mróz jako Kacper oraz Sebastian Grek w roli Macieja, który widzom znany jest między innymi z takich seriali jak „M jak Miłość”, „Klan” czy „Samo życie”. W trailerze zobaczymy też Jadwigę Gryn (m.in. „M jak Miłość”, „Plebania”) i Tomasza Czaplarskiego. Gościem specjalnym projektu jest Beata Tyszkiewicz.

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Łukasz Jacek Jakóbiak, znany wcześniej z wywieszenia 18-metrowego CV przed firmą, w której chciał pracować. W informacji prasowej czytamy:

Jakóbiak, który do tej pory nie miał nic wspólnego z produkcją filmową, jest przykładem na to, że można przekraczać bariery i kreować swój świat wyznaczając nowe trendy. Udowadnia tym samym, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Beata Tyszkiewicz, czyli gość specjalny projektu, wyraża się bardzo pozytywnie o idei „Mojego Małego Manhattanu”:

Propozycje nawet bardzo młodych ludzi, którzy chcą zrealizować swój plan, są wyjątkowo interesujące. Zawsze mogę poświęcić swój czas i czegoś się od nich nauczyć a może przydam się ze swoim doświadczeniem. Wszystko przebiegło sprawnie i w luksusowych warunkach. Na planie nie zaskoczyło mnie nic, może jedynie to, że dostałam wielki bukiet czerwonych róż.

Opublikowany został już pierwszy trailer do tego projektu, który można obejrzeć poniżej:

Bieżące informacje na temat filmu zamieszczane są na stronie projektu
www.mojmalymanhattan.com lub www.myminimanhattan.com

Źródło: Agencja PR Kwadrat, MojMalyManhattan.com