iPad miał swoją premierę na początku tego roku. Urządzenie zyskało niebywałą popularność, a jego oprogramowanie jest intensywnie rozwijane. Nic więc dziwnego w tym, że już niedługo dane nam będzie ujrzeć kolejną generację tabletu Apple.

Jak informuje Digitimes, dostawcy komponentów otrzymali zamówienie na części do nowego iPada. Według źródeł zbliżonych do producenta Apple planuje wydanie drugiej generacji tabletu w pierwszym kwartale 2011 roku. Jest bardzo prawdopodobne, że wśród nowych funkcji zobaczymy FaceTime - firma z Cupertino zaimplementowała ją już w iPodzie touch i iPhonie, wszystko wskazuje na to, że iPad będzie następny w kolejności.

Tym samym coraz bardziej prawdopodobna staje się teza Rafał Pawłowskiego, blogera MyApple, który uważa że pierwszy model iTabletu nie będzie w Polsce oficjalnie sprzedawany. iOS 4.2 z zaimplementowanym językiem polskim (jeden z warunków oficjalnej sprzedaży) będzie miał premierę w listopadzie tego roku, czyli być może na kilka miesięcy przed premierą następcy iPada.