Według pierwotnych założeń Apple Arcade miało oferować użytkownikom wyłącznie nowe gry, często tworzone specjalnie z myślą o tej usłudze. Ostatnio Apple zmieniło jednak podejście i zaczęło powoli wzbogacać ją o starsze tytuły, dostępne już wcześniej w App Store. Dziś w katalogu wspomnianej usługi pojawiła się kolejna gra tego typu - Crossy Road+.

Oryginalne Crossy Road miało swoją premierę w 2014 roku i z miejsca zyskało ogromną popularność. Była to prosta gra zręcznościowa wyraźnie inspirowana kultowym Froggerem, w której zadaniem gracza było przechodzenie przez niekończącą się serię ruchliwych ulic tak, by kierowana przez niego postać nie została potrącona przez samochód. Wersja opublikowana dziś w Apple Arcade, podobnie jak większość innych dostępnych tam gier oznaczonych symbolem +, różni się od znanego z App Store oryginału przede wszystkim brakiem mikropłatności i powiązanych z nimi ograniczeń.

Gra Crossy Road+ dostępna jest wyłącznie w Apple Arcade w wersjach dla iOS, iPadOS i tvOS. Oryginalne Crossy Road z mikropłatnościami jest wciąż dostępne do pobrania z App Store za darmo.