Pod koniec ubiegłego miesiąca swoją premierę w katalogu Apple TV+ miał serial „Fundacja", będący jedną z największych, najbardziej ambitnych i najgłośniejszych produkcji stworzonych na potrzeby tej usługi. Dziś Apple poinformowało oficjalnie o zamówieniu jego drugiego sezonu.

„Fundacja" to serial science-fiction bazujący na kultowym cyklu powieści autorstwa Isaaca Asimova, przedstawiających losy Galaktycznego Imperium na przestrzeni setek lat. Twórcą serialu jest David Goyer, znany m.in. za sprawą filmów „Mroczny Rycerz", „Batman kontra Superman" i „Mroczne Miasto". W jednym z wywiadów udzielonych jeszcze przed premierą serialu powiedział on, że przewiduje iż zekranizowanie całej historii znanej z książek zajmie około osiemdziesiąt odcinków. W innym wywiadzie zdradził zaś, że średni budżet przypadający obecnie na dwa odcinki „Fundacji" przewyższa niektóre duże, hollywoodzkie filmy, przy których miał okazję pracować. Dodał też, że Apple wyraźnie zależy na tym, by „Fundacja" była serialem wyjątkowym. Przedstawiciele firmy nie tylko nie naciskali na podążanie za obecnymi trendami, ale wręcz zachęcali go do kreatywnych eksperymentów i mniej konwencjonalnego podejścia. Reżyser przyznał, że Apple podjęło w ten sposób spore ryzyko, i dopiero czas pokaże, czy było warto.

Apple potwierdziło dziś oficjalnie zamówienie drugiego sezonu serialu „Fundacja", jednak jak na razie nie ujawniło żadnych konkretnych informacji na jego temat. Nie wiadomo więc, z ilu odcinku będzie się on składał, ani kiedy możemy spodziewać się jego premiery. W katalogu Apple TV+ dostępne są obecnie cztery z dziesięciu odcinków pierwszego sezonu. Kolejne będą dodawane co tydzień w piątek.

Źródło: Apple