Lionsgate Television to wytwórnia odpowiedzialna za produkcję takich serialowych hitów jak „Mad Men" i „Orange Is the New Black". Jakiś czas temu nawiązała ona współpracę z Apple, w ramach której powstał serial „Mythic Quest". Dziś w katalogu Apple TV+ pojawiła się jej kolejna produkcja stworzona na potrzeby tej usługi - serial „Acapulco".

„Acapulco" to serial komediowy stanowiący prequel filmu „Latynoski ogier", opowiadającego o perypetiach podstarzałego żigolaka. Akcja serialu rozgrywa się w latach osiemdziesiątych, pokazując wydarzenia z młodości głównego bohatera, który pracował wówczas w luksusowym ośrodku wypoczynkowym w tytułowej miejscowości. Charakterystyczną cechą serialu jest to, iż aktorzy posługują się w nim dwoma językami - angielskim i hiszpańskim. Eugenio Derbez, odtwórca głównej roli w „Latynoskim ogierze", jest narratorem serialu oraz wciela się w starszą wersję głównego bohatera w okazjonalnych segmentach rozgrywających się w teraźniejszości. Jego młodsze wcielenie gra zaś Enrique Arrizon. Twórcami „Acapulco" są Austin Winsberg, Eduardo Cisneros, Jason Shuman i Chris Harris. Reżyserią zajęli się zaś Richard Shepard i Jay Karas.

Apple opublikowało dziś pierwsze dwa odcinki pierwszego sezonu serialu. Kolejne będą dodawane do katalogu Apple TV+ co tydzień w piątek.