Na przestrzeni kilku ostatnich lat Apple nawiązało współpracę z wieloma wytwórniami filmowymi i telewizyjnymi, które tworzą teraz treści na potrzeby usługi Apple TV+. Jak donosi serwis Deadline, do tego grona dołączyła właśnie wytwórnia Short Drive Entertainment, kierowana przez Sama Catlina.

Sam Catlin znany jest głównie za sprawą szalenie popularnego swego czasu serialu „Breaking Bad", którego był producentem (wyreżyserował też jeden z odcinków), oraz serialu „Kaznodzieja", w przypadku którego pełnił rolę showrunnera. W ramach nowego kontraktu wraz ze swoją wytwórnią będzie on produkował treści wyłącznie na potrzeby Apple TV+. Jak na razie nie ujawniono żadnych informacji na temat konkretnych projektów, które miałby przygotować z myślą o tej usłudze.

Sam Catlin to kolejna znana osoba z branży filmowej i telewizyjnej, która nawiązała w ostatnich miesiącach współpracę z Apple. Wcześniej kontrakty z tą firmą podpisali też m.in. Leonardo DiCaprio, Martin Scorsese, Ridley Scott, Alfonso Cuarón, Tracy Oliver, Natalie Portman, Ron Howard i Brian Grazer. Część z nich już teraz pracuje nad filmami i serialami powstającymi z myślą o Apple TV+ (DiCaprio i Scorsese pracują nad „Killers of the Flower Moon", zaś Portman produkuje i gra jedną z głównych ról w „Lady in the Lake"), zaś pozostali mają zająć się tym w niedalekiej przyszłości.

Źródło: Deadline