Najnowsze 12,9-calowe iPady Pro są wyposażone w ekrany mini-LED. Jednak w ciągu najbliższych dwóch lat Apple ma zmienić rodzaj wykorzystywanych wyświetlaczy.

Według redaktorów portalu The Elec do 2024 roku na rynek mają się pojawić iPady Pro z ekranami OLED, a za ich produkcję ma odpowiadać LG oraz Samsung. Nowe matrycy mają cechować się większą jasnością, trwałością, wytrzymałością oraz usprawnionym ProMotion, dzięki czemu ekran będzie miał szerszy zakres częstotliwości odświeżania.

Koreański producent rozpoczął już odpowiednie prace. Wyświetlacz wykonany w technologii LTPO TFT może być dwa razy jaśniejszy oraz gwarantować nawet czterokrotnie dłuższą żywotność, co w przypadku iPada jest kluczowe, ponieważ posiadacze tych urządzeń korzystają z nich znacznie dłużej niż z telefonów.

Warto przypomnieć ostatnie doniesienia, które wskazują porzucenie przez Apple planów na zaprezentowanie iPada Air z ekranem OLED. Jest to spowodowane wysokimi kosztami oraz problemami z zagwarantowaniem dostaw tych paneli w wymaganej ilości.

Źródło: MacRumors