Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA przyznało Apple patent opisujący system obiektywów peryskopowych, który według dotychczasowych doniesień zastosowany zostanie w przyszłorocznych modelach iPhone’ów.

Konstrukcja obiektywu peryskopowego umożliwia zbliżenie fotografowanego obiektu bez utraty jakości obrazu. Co więcej, taki obiektyw charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, co pozwala na wykorzystanie go właśnie w smartfonach.

Obiektyw peryskopowy to jednak nie nowość. Wyposażone są w niego między innymi smartfony marki Huawei czy Samsung.

Warto przypomnieć, że w grudniu ubiegło roku pojawiły się doniesienia dotyczące tego rozwiązania. Według informacji opublikowanych w serwisie ETNews, firma Apple pracuje nad modelem iPhone’a, który wyposażony będzie w aparat z właśnie takim obiektywem. Co więcej, rozpoczęły się już na ten temat rozmowy z dostawcami.

Komponenty potrzebne do montażu tych aparatów dostarczać ma firma Samsung. W raporcie opublikowanym przez TheElec przeczytać można szczegóły dotyczące łańcucha dostaw. Spółka Samsung Electro-Mechanics dostarczać ma do firmy LG niezbędne komponenty, na przykład siłowniki i soczewki. LG odpowiadać będzie za montaż obiektywów i dostarczanie ich do firm, które zajmować się będą finalnym montażem smartfonów marki Apple.

Źródło: MacRumors