W koreański serwisie The Elec opublikowano doniesienia na temat iPhone’ów, które wyposażone mają być w obiektyw peryskopowy. Mają one pojawić się w 2022 roku, a komponenty potrzebne do tych aparatów dostarczać ma firma Samsung.

W raporcie przeczytać można szczegóły dotyczące łańcucha dostaw. Spółka Samsung Electro-Mechanics dostarczać ma do firmy LG niezbędne komponenty, na przykład siłowniki i soczewki. LG odpowiadać będzie za montaż obiektywów i dostarczanie ich do firm, które zajmować się będą finalnym montażem smartfonów.

Warto przypomnieć, że informacje na tem temat kilka dni temu pojawiły się w serwisie ETNews oraz The Next Web. Wiele z kluczowych dla tego rozwiązania patentów posiada właśnie firma Samsung, co pozwoliło jej na wdrożenie peryskopowych obiektywów w smartfonie Galaxy S20 Ultra.Pojawiły się jednak raporty analityków, którzy twierdzą, że Samsung nie rozpocznie z Apple współpracy w tym zakresie, ponieważ kontrolowanie podaży części do montażu takich obiektywów pozwoli na utrzymanie przewagi konkurencyjnej na rynku smartfonów.

Źródło: MacRumors