Według informacji opublikowanych w serwisie ETNews, firma Apple pracuje nad modelem iPhone’a, który wyposażony będzie w aparat z obiektywem peryskopowym, charakteryzującym się dużym zoomem optycznym. Według doniesień Apple rozpoczęło rozmowy z dostawcami na temat możliwości dotyczących produkcji tego typu obiektywów.

Pierwsze należące do Apple patenty związane z tym rozwiązaniem technologicznym pojawiły się już w 2014 roku. Jednak część rozwiązań technicznych związanych z tymi obiektywami zastrzeżona została przez inne przedsiębiorstwa, co zmusiło Apple do zaprzestania prób związanych z własnym projektem i skłoniło do zakupu gotowego rozwiązania. Wiele z kluczowych dla tego rozwiązania patentów posiada firma Samsung, co pozwoliło jej na wdrożenie peryskopowych obiektywów w smartfonie Galaxy S20 Ultra.

Informacje na temat starań Apple dotyczących dalszego doskonalenia aparatu w iPhoe’ach opublikowane także w serwisie The Next Web. Redaktorzy tego serwisu twierdzą, że komponenty te dostarczać ma do Apple właśnie firma Samsung. Jednak analitycy twierdzą, że koreańska firma nie rozpocznie współpracy na tym polu, co pozwoli jej utrzymać przewagę konkurencyjną na rynku smartfonów.

Źródło: MacRumors