W czerwcu Carl Schou udostępnił w serwisie Twitter informację, że po połączeniu się iPhone lub iPada z siecią Wi-Fi o nazwie „%p%s%s%s%s%n”, wyłączają się wszystkie funkcje związane z łącznością i nie jest możliwe połączenie z żadną siecią Wi-Fi. Obecnie znana jest już druga nazwa sieci, która powoduje zdecydowanie większe problemy niż pierwsza.

W przypadku sieci o nazwie „%p%s%s%s%s%n” wystarczyło zresetować ustawienia sieciowe. Schou poinformował dziś na Twitterze, że połączenie się z siecią o nazwie „%secretclub%power” również wyłącza funkcję Wi-Fi, ale w tym przypadku nie wystarczy reset ustawień sieciowych. W czasie testów w jego iPhonie nie aktywowała się funkcja Wi-Fi po kilkukrotnym resecie ustawień sieciowych i kilkukrotnym ponownym uruchomieniu smartfona. Rozwiązaniem jest przywrócenie ustawień fabrycznych urządzenia. Schou skontaktował się nawet z zespołem ds. bezpieczeństwa urządzeń Apple, ale nie otrzymał jeszcze odpowiedzi w tej sprawie.

Jest wysoce prawdopodobne, że istnieje znacznie więcej kombinacji ciągu znaków, które powodują podobne problemy. Aby uniknąć problemów nie należy łączyć się z nieznanymi sieciami, a szczególnie z takimi, które w nazwie mają znak „%” lub inne nietypowe symbole.

Źródło: AppleInsider