W sierpniu ubiegłego roku firma CD Projekt zapowiedziała nową grę AR dla iOS, zatytułowaną The Witcher: Monster Slayer, za którą odpowiedzialne ma być należące do niej studio Spokko. Dziś ogłoszono, iż jej globalna premiera odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

The Witcher: Monster Slayer będzie grą AR wyraźnie czerpiącą inspirację z Pokemon GO studia Niantic. Tutaj również zadaniem gracza będzie poruszanie się po realnym świecie w poszukiwaniu potworów widocznych tylko przez obiektyw naszego smartfona. O ile jednak w Pokemon GO mieliśmy do czynienia z przyjaznymi kolorowymi stworkami, które mogliśmy łapać, oswajać i tresować, to w grze studia Spokko przyjdzie nam zmierzyć się z krwiożerczymi bestiami ze świata Wiedźmina, które będziemy musieli zgładzić. Akcja The Witcher: Monster Slayer będzie rozgrywać się na setki lat przed wydarzeniami przedstawionymi w książkach Andrzeja Sapkowskiego i grach studia CD Projekt RED. Gracze wcielą się tu więc w pierwszych wiedźminów, zarabiających na życie zabijaniem potworów.

Globalną premierę gry The Witcher: Monster Slayer w wersji dla iOS zaplanowano na 21 lipca. Będzie to tytuł typu freemium, dostępny do pobrania za darmo, lecz oferujący opcjonalne mikropłatności.