W październiku ubiegłego roku serwis społecznościowy Facebook wprowadził do swojej oferty nową usługę pozwalającą strumieniować gry z chmury. Nie została ona jednak udostępniona użytkownikom iOS ze względu na ograniczenia nakładane przez regulamin App Store. Przedstawiciele Facebooka zapowiedzieli jednak niedawno, iż nadal mają w planach udostępnienie swojej nowej usługi na mobilnej platformie Apple.

Streamingowa usługa Facebooka wyróżnia się na tle innych podobnych serwisów katalogiem dostępnych gier. Podczas gdy Microsoft, Google i Nvidia oferują graczom możliwość zagrania na urządzeniach mobilnych w produkcje znane z konsol i komputerów PC, Facebook stawia na znacznie prostsze i „lżejsze" gry, z których wiele można od dawna znaleźć w App Store. Wykorzystanie chmury sprawia jednak, że użytkownik nie musi ich pobierać i przejmować się wymaganiami sprzętowymi, co czyni tę usługę atrakcyjną przede wszystkim dla posiadaczy starszych smartfonów o mniejszej pojemności.

Przedstawiciele Facebooka powiedzieli dziennikarzom z serwisu Engadget, że nadal planują udostępnić wspomnianą usługę na urządzeniach z iOS, jednak nie sprecyzowali jak zamierzają tego dokonać. Większość firm oferujących podobne usługi zdecydowała się odpuścić próby sprostania regulaminowi App Store i udostępniła je za pośrednictwem przeglądarki Safari. Wydaje się bardzo prawdopodobne, iż Facebook również zdecyduje się pójść tą samą drogą.

Źródło: Engadget