4 czerwca w katalogu Apple TV+ pojawiły się pierwsze odcinki nowego serialu Apple „Historia Lisey", bazującego na powieści Stephena Kinga o tym samym tytule. Na oficjalnym kanale wspomnianej usługi w serwisie YouTube opublikowano nagranie, w którym reżyser Pablo Larraín opowiada o pracy nad tą produkcją.

„Historia Lisey" opowiada o wdowie po znanym pisarzu, która przez ponad dwie dekady małżeństwa dzieliła z nim pewien mroczny sekret. Dwa lata po jego śmierci zostaje zmuszona do stawienia czoła demonom przeszłości, gdy zapiski pozostawione przez jej męża stają się obiektem zainteresowania niebezpiecznego szaleńca. W nowym nagraniu promocyjnym reżyser Pablo Larraín, znany za sprawą takich filmów jak „El Club", „Jackie" i „Nie", opowiada m.in. o tym, jak jego rozmowy ze Stephenem Kingiem wpłynęły na ostateczny kształt serialu.

Nie jest to zresztą pierwsze opublikowane przez Apple nagranie, w którym jeden z twórców serialu „Historia Lisey" opowiada o pracy nad nim. Wcześniej na kanale Apple TV+ w serwisie YouTube pojawił się podobny materiał ze Stephenem Kingiem, który jest autorem nie tylko oryginalnej powieści, ale też scenariuszy wszystkich ośmiu odcinków serialu.