Standard USB-C, choć coraz bardziej powszechny, to wciąż jednak wymaga wielu przejściówek i hubów, bez których po prostu obejść się nie da. Nie chodzi tylko o starsze akcesoria i dodawane do nich kable USB-A - microUSB, ale często także o liczbę dostępnych portów w naszych MacBookach Pro czy Air – i to nie tylko tych USB-C, których maksymalnie mamy cztery, ale także o te inne, jak port Gigabit Ethernet, wspomniane już USB-A, HDMI czy gniazda kart. Do niedawna, by w jednym hubie zmieścić ich odpowiednią liczbę, trzeba było podłączać na sztywno urządzenia posiadające właśnie dwie wtyczki USB-C. Teraz, dzięki hubowi HyperDrive Viper 10-in-2, możemy skorzystać z huba łączonego podwójnym kablem do dwóch portów USB-C w MacBooku.

HyperDrive Viper 10-in-2 oferuje naprawdę ogromny zestaw portów. Jest ich aż dziesięć. Do dyspozycji użytkownika są więc dwa porty HDMI 4K60Hz, trzy porty USB-A 5Gbps, port Gigabit Ethernet (czyli gniazdo sieciowe), czytnik kart pamięci SD oraz czytnik kart pamięci microSD (oba UHS-I 104 MB/s), gniazdo USB-C Power Delivery 60W oraz gniazdo audio mini jack 3,5 mm.

Dzięki HyperDrive Viper 10-in-2 podłączymy więc za pomocą jednego huba dwa monitory po HDMI, dodatkowe urządzenie przez USB-C lub ładowarkę, karty pamięci oraz wiele akcesoriów korzystających ze starszego złącza USB-A (choćby pendrive'ów, dysków itp.). Na tym jednak nie koniec. Korzystając tylko z jednego huba, można podłączyć się „po kablu” do sieci czy wygodnie podpiąć słuchawki (zamiast szukać umieszczonego z boku komputera gniazda mini jack).

Tak jak inne huby Hyper, także i ten utrzymany jest w kolorystyce zgodnej z tą wykorzystywaną w MacBookach Pro. Urządzenie dostępne jest w kolorze szarym lub ciemnoszarym.

Hub USB-C HyperDrive Viper 10-in-2 w sklepie Zadbane Gadżety w cenie 599 zł.