Na początku marca pisaliśmy o tym, że w najbliższym czasie zmianie ulegnie format numerów seryjnych, którymi oznaczane są produkty Apple. Nowymi numerami oznaczone zostały iPhone’y 12 w kolorze fioletowym, które zaprezentowano podczas prezentacji produktowej „Spring Loaded”.

Informacje takie przekazał Aaron Zollo, który w serwisie YouTube prowadzi kanał Zollo Tech. Wspomniany iPhone posiada numer seryjny, który składa się z ciągu dziesięciu losowych znaków.

Według wcześniejszych doniesień zmiana formatu numerów dotyczyć będzie wszystkich nowych produktów, które na rynku pojawią się po prezentacji „Spring Loaded”. Numery seryjne urządzeń, które są już na rynku nie ulegną zmianie, nawet jeśli ich kolejne egzemplarze zostaną wyprodukowane później.

Okazuje się jednak, że nie ma to zastosowania w przypadku lokalizatorów AirTag. Z informacji zdobytych przez redaktorów serwisu MacRumors, większość tych urządzeń oznaczonych jest starymi numerami, składającymi się z dwunastu znaków.

Warto przypomnieć, że obecny format numeru seryjnego pozwala określić miejsce i datę produkcji urządzenia. Pierwsze trzy znaki reprezentują miejsce, a kolejne dwa rok i tydzień produkcji. W czterech ostatnich znakach ukryty jest „kod konfiguracyjny”, z którego odczytać można model urządzenia, kolor oraz pojemność pamięci.

Źródło: MacRumors