W najbliższym czasie zmianie ulegnie format numerów seryjnych, którymi oznaczane są produkty Apple. We wspomnianych numerach nie będzie już zaszytych żadnych informacji na temat urządzenia, do którego będą one przypisane.

Do takich informacji dotarli redaktorzy serwisu MacRumors, a pochodzą one z wewnętrznych wiadomości e-mail wysyłanych przez członków zespołu AppleCare.

Nowy format numeru seryjnego składać się będzie z losowego ciągu znaków alfanumerycznych. Liczba tych znaków wynosić będzie od ośmiu do czternastu. Zmiana dotyczyć będzie wszystkich nowych produktów, które na rynku pojawią się od 2021 roku. Numery seryjne urządzeń, które są już na rynku nie ulegną zmianie, nawet jeśli ich kolejne egzemplarze zostaną wyprodukowane później.

Warto przypomnieć, że obecny format numeru seryjnego pozwala określić miejsce i datę produkcji urządzenia. Pierwsze trzy znaki reprezentują miejsce, a kolejne dwa rok i tydzień produkcji. W czterech ostatnich znakach ukryty jest „kod konfiguracyjny”, z którego odczytać można model urządzenia, kolor oraz pojemność pamięci.

Źródło: MacRumors