Niedawno pisaliśmy o tym, że w serwisie YouTube na japońskim kanale Haruki pojawił się film, na którym zobaczyć można demontaż lokalizatora AirTag. Dziś artykuł na taki temat pojawił się w serwisie iFixIt.

Serwisanci porównali lokalizator marki Apple z najbardziej popularnymi urządzeniami stanowiącymi konkurencję dla najnowszego produktu firmy z Cupertino - Tile Mate oraz Samsung Galaxy SmartTag.

AirTag jest najmniejszym z trzech wymienionych urządzeń. To co w przypadku AirTaga rzuca się w oczy to brak otworu, służącego do przymocowania go do rzeczy, która ma być za jego pośrednictwem wyszukiwana. W artykule przeczytać można, że Apple znane jest z przekształcania podstawowych funkcji w wysokiej jakości akcesoria dodatkowe.

Lokalizatory zostały prześwietlone za pomocą promieniowania rentgenowskiego. AirTag może pochwalić się największą przestrzenią przeznaczoną na akumulator. Urządzenia Apple i Samsunga korzystają z baterii CR2032, a Tile Mate zasilany jest baterią CR1632 o znacznie mniejszej pojemności. Co więcej, mimo tego, że konkurencyjne urządzenia są zdecydowanie większe, to żadne z nich nie wspiera technologii ultraszerokopasmowej. Warto dodać, że Samsung od niedawna oferuje lokalizatory z taką funkcją, ale żaden egzemplarz nie trafił jeszcze w ręce redaktorów iFixit.

Jak już wiadomo, możliwa jest samodzielna wymiana baterii w AirTagu. Podkreślono, że otwarcie lokalizatora w celu jej wymiany jest bardzo łatwe i nie wymaga posiadania żadnych specjalistycznych narzędzi.

Zwrócono także uwagę na innowacyjną konstrukcję głośnika wbudowanego w lokalizator AirTag. Przetwornikiem jest korpus lokalizatora, a spodnia część obudowy to magnes, który niezbędny jest do działania głośnika.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie iFixIt.

Źródło: MacRumors