Cinco Paul i Ken Daurio to duet znany przede wszystkim za sprawą popularnego swego czasu filmu animowanego „Jak ukraść księżyc". W ubiegłym roku nawiązali oni współpracę z Apple. Wczoraj potwierdzono, iż premiera ich pierwszego projektu stworzonego z myślą o Apple TV+ odbędzie się już 16 lipca.

„Schmigadoon!" będzie muzyczną komedią opowiadającą o małżeństwie, które by ratować podupadający związek wybiera się we wspólną podróż. Przypadkiem trafiają oni do dziwacznej miejscowości, tytułowego Schmigadoon (nazwa nawiązuje do słynnego broadwayowksiego „Brigadoon"), w której wszyscy mieszkańcy zachowują się jak postacie z musicalu z lat czterdziestych ubiegłego wieku. Ku swojemu przerażeniu bohaterowie odkrywają, że nie mogą opuścić miasta dopóki nie odkryją czym jest prawdziwa miłość.

W główne role w „Schmigadoon!" wcielą się Cecily Strong, znana m.in. z „Saturday Night Live", oraz Keegan-Michael Key, znany z programu komediowego „Key & Peele". Fred Armisen (m.in. „Saturday Night Live", „Legenda telewizji" i „Portlandia" ) zagra pastora, duchowego przywódcę Schmigadoon, natomiast Kristin Chenoweth (m.in. „Gdzie pachną stokrotki", „BoJack Horseman" i „Czarownica") wcieli się w jego żonę. W serialu zagrają też m.in. Jane Krakowski, Alan Cumming, Aaron Tveit, Dove Cameron, Ariana DeBose, Jaime Camil i Ann Harada. W produkcję „Schmigadoon!" oprócz Apple zaangażowane są też wytwórnie Broadway Video i Universal Television.

Źródło: Apple