Warren Buffett to słynny przedsiębiorca, dyrektor generalny holdingu Berkshire Hathaway, powszechnie uznawany za jednego z najlepszych inwestorów na świecie. Podczas ostatniego spotkania akcjonariuszy został on zapytany o Apple. W odpowiedzi zaczął chwalić Tima Cooka i sposób, w jaki zarządza tą firmą.

Zdaniem Buffetta Cook przez wiele lat był bardzo niedoceniany, ale w rzeczywistości jest jednym z najlepszych menadżerów na świecie. Zaznaczył przy tym, że sposób w jaki kieruje on firmą Apple znacznie różni się od tego, w jaki robił to Steve Jobs. Buffett przyznał, że Cook nie jest tak dobry w tworzeniu i wypuszczaniu na rynek nowych produktów, ale za to sprawdza się w wielu innych aspektach prowadzenia firmy, z którymi Jobs nie radził sobie tak dobrze.

W ostatnich dwóch kwartałach Berkshire Hathaway sprzedało prawie 100 milionów akcji Apple. Podczas spotkania Buffett przyznał, że prawdopodobnie był to błąd, zaznaczając jednak, że udziałowcy nie stracili na tym, gdyż holding w odpowiednim momencie odkupił sprzedane akcje.

Źródło: AppleInsider