W miniony piątek w katalogu Apple TV+ pojawiły się pierwsze dwa odcinki serialu „Wybrzeże moskitów", bazującego na powieści Paula Theroux o tym samym tytule. Wczoraj na oficjalnym kanale wspomnianej usługi w serwisie YouTube udostępniono nowe nagranie promujące tę produkcję.

W krótkim, trwającym nieco ponad dwie minuty materiale, twórcy i obsada serialu opowiadają o pracy nad nim, koncentrując się głównie na podejściu do adaptacji książkowego pierwowzoru. Neil Cross, jeden z producentów i scenarzystów, powiedział, że zależało mu bardziej na zachowaniu i podkreśleniu przesłania oryginalnej powieści, niż na dokładnym odwzorowywaniu jej fabuły. Paul Theroux, który również był zaangażowany w prace nad serialem, przyznał iż podoba mu się sposób, w jaki historia napisana przez niego czterdzieści lat temu została dostosowana do współczesnych realiów. Aktorzy grający w serialu opowiedzieli zaś o pracy z reżyserem Rupertem Wyattem.

Jest to już drugie nagranie opublikowane przez Apple opowiadające o kulisach pracy nad serialem „Wybrzeże moskitów". W poprzednim wcielający się w główną rolę Justin Theroux, bratanek autora oryginalnej powieści, opowiadał wraz z wujem o tym, jak więzy rodzinne wpłynęły na pracę nad serialem.

Oryginalne „Wybrzeże moskitów" opowiada o genialnym wynalazcy, który pod wpływem rosnącej niechęci do współczesnej cywilizacji i amerykańskiego stylu życia, a także obaw przed nieuniknioną jego zdaniem wojną jądrową, postanawia przeprowadzić się wraz z rodziną na tytułowe wybrzeże w Hondurasie i zbudować tam nowe, lepsze społeczeństwo. Serial wyprodukowany na zlecenie Apple bardzo luźno bazuje na książkowym pierwowzorze, wprowadzając w tej historii sporo zmian i nowych wątków. Przede wszystkim w tej wersji główny bohater jest poszukiwany przez rząd i wraz z rodziną ucieka z kraju próbując zgubić pościg.

Jak na razie w Apple TV+ dostępne są tylko dwa pierwsze odcinki serialu „Wybrzeże moskitów". Kolejne będą publikowane co piątek.