W marcu ubiegłego roku w katalogu Apple TV+ pojawił się film „Bankier", w którym jedną z głównych ról zagrał Samuel L. Jackson. W grudniu ujawniono, że aktor ten zaangażował się w kolejny projekt powstający na potrzeby wspomnianej usługi - serial kryminalny „The Last Days Of Ptolemy Grey". Niedawno zapowiedziano kolejnych aktorów, którzy wystąpią u jego boku.

„The Last Days Of Ptolemy Grey" będzie adaptacją powieści kryminalnej o tym samym tytule autorstwa Waltera Mosleya. Samuel L. Jackson wcieli się w nim w 91-letniego mężczyznę cierpiącego na demencję, który postanawia poddać się eksperymentalnej terapii mającej przywrócić mu jasność umysłu za cenę znacznego skrócenia przewidywanej długości życia. Gdy okazuje się ona skuteczna postanawia wykorzystać pozostały mu czas na rozwiązanie zagadki morderstwa swojego bratanka.

Serial ten jest jednym z niewielu projektów powstających na potrzeby Apple TV+, w który zaangażowana jest bezpośrednio założona przez Apple wytwórnia Apple Studios. Jak donosi Variety, niedawno do obsady dołączyła piątka nowych aktorów. Walton Goggins (który występował już u boku Jacksona w filmie „Nienawistna ósemka" Quentina Tarantino) wcieli się w lekarza zajmującego się głównym bohaterem. Omar Miller (m.in. „GraczeI" i „8. mila") zagra zamordowanego bratanka zaś Marsha Stephanie Blake (m.in. „Orange Is the New Black" i „Jak nas widzą") jego matkę. Cynthia Kaye McWilliams (m.in. „Coyote" i „Bosch") wcieli się w drugą żonę Greya a Damon Gupton (m.in. „Bates Motel" i „Whiplash") zagra jego przyjaciela i mentora.

Samuel L. Jackson nie tylko wcieli się w główną rolę, ale będzie też jednym z producentów. Za scenariusz będzie zaś odpowiadać autor oryginalnej powieści. Serial „The Last Days Of Ptolemy Grey" będzie składać się z sześciu odcinków. Planowana data premiery nie została jeszcze ujawniona.

Źródło: Variety