Według wytycznych Apple mechaniczne uszkodzenie iPada Pro wiąże się z koniecznością wymiany całego urządzenia w autoryzowanym serwisie. Firma nie przewiduje możliwości wymiany na przykład samego ekranu.

W przypadku najnowszego 12,9-calowego iPada Pro wiąże się to z opłatą 699 dolarów amerykańskich. Dla porównania koszt wymiany poprzednich generacji wynosi 649 dolarów amerykańskich. Wyższa cena spowodowana jest zastosowaniem ekranu mini-LED.

W przypadku iPada Pro objętego AppleCare+ każdorazowa naprawa to wydatek 49 dolarów, a samo ubezpieczenie zostało wycenione na 149 dolarów amerykańskich. Na każdy rok przypadają dwa incydenty.

Na razie nie znane są oficjalne ceny w polskich serwisach, jednak można się spodziewać kosztów na poziomie 3699 złotych.

Warto przypomnieć, że polskie serwisy zaczęły przyjmować uszkodzone urządzenia, które są objęte wspomnianym wyżej programem. Ubezpieczenie to można wykupić w ciagu 60 dni od dnia zakupu urządzenia. Wyjątkiem są Stany Zjednoczone oraz Kanada, ponieważ niedawno Apple wydłużyło ten okres do roku w tych dwóch krajach.