Na początku marca pisaliśmy o tym, że w najbliższym czasie zmianie ulegnie format numerów seryjnych, którymi oznaczane są produkty Apple. We wspomnianych numerach nie będzie już zaszytych żadnych informacji na temat urządzenia, do którego będą one przypisane.

Redaktorzy serwisu MacRumors dotarli do informacji, że Apple przekazało informacje autoryzowanym sprzedawcom aby przygotowali się na przyjęcie nowych produktów z nowymi numerami seryjnymi.

Warto przypomnieć, że Apple rozesłało zaproszenia na prezentację online nowych produktów, zatytułowaną „Spring Loaded”. Odbędzie się ona 20 kwietnia o godzinie 19:00 naszego czasu (10:00 w Cupertino). Apple zaprezentuje prawdopodobnie nowe modele iPadów Pro (12,9 oraz 11 cali, a być może także model 8,7 cala – Pro mini) z ekranami mini-Led, układem A14X i wsparciem dla 5G. Wśród innych możliwych premier wymienia się słuchawki AirPods 3, nowy model iMaca oraz lokalizatory AirTag.

Nowy format numeru seryjnego składać się będzie z losowego ciągu znaków alfanumerycznych. Liczba tych znaków wynosić będzie od ośmiu do czternastu. obecny format numeru seryjnego pozwala określić miejsce i datę produkcji urządzenia. Pierwsze trzy znaki reprezentują miejsce, a kolejne dwa rok i tydzień produkcji. W czterech ostatnich znakach ukryty jest „kod konfiguracyjny”, z którego odczytać można model urządzenia, kolor oraz pojemność pamięci.

Źródło: MacRumors