Wbudowana wyszukiwarka z pewnością nie jest najmocniejszą stroną sklepu App Store. Wygląda jednak na to, iż Apple pracuje nad poprawą tego stanu rzeczy. Niektórzy użytkownicy systemu iOS w ramach testu otrzymali dostęp do nowej funkcji filtrowania wyników wyszukiwania po tagach.

U osób z dostępem do nowej funkcji po wpisaniu w wyszukiwarkę App Store jakiegoś dość ogólnego hasła pojawia się lista sugerowanych tagów za pomocą których można doprecyzować wyszukiwanie i tym samym zawęzić zakres wyników. Przykładowo: po wpisaniu hasła „dowóz" wśród sugerowanych tagów pojawiają się m.in. „jedzenie", „zakupy" i „kwiaty". Przy haśle „dowóz jedzenia" pojawiają się już natomiast tagi określające różne rodzaje kuchni. Wpisanie hasła „bloker" sugeruje zaś takie tagi jak „połączenia", „wiadomości" czy „reklamy".

Apple eksperymentowało już kiedyś z podobną funkcją w systemie iOS 7, sugerującą użytkownikom inne hasła powiązane z tym wpisanym przez nich w wyszukiwarkę, jednak wycofało ją jakiś czas po wprowadzeniu. Jak na razie nie wiadomo, czy testowana obecnie nowa funkcja podzieli jej los, czy też zostanie z czasem udostępniona dla szerszego grona użytkowników i stanie się stałym elementem sklepu. Trzeba przyznać, że mogłaby ona zauważalnie zwiększyć funkcjonalność wyszukiwarki wbudowanej w App Store.

Źródło: 9to5Mac