Sonny Dickson, użytkownik serwisu Twitter opublikował zdjęcia, na których zobaczyć można makiety, rzekomo przedstawiające nowe modele iPadów Pro oraz nowego iPada mini.

Makiety powstały prawdopodobnie na podstawie pochodzących z łańcucha dostaw schematów nowych urządzeń, często wykorzystywanych przez firmy, które na tej podstawie opracowują akcesoria dla nowych produktów, zanim trafią one na rynek.

Warto zwrócić uwagę na iPada mini. Jeśli makieta rzeczywiście przedstawia nowy model tego urządzenia, to jego wygląd w ogóle nie ulegnie zmianie. Dickson sugeruje nawet, że będzie on nieco grubszy od obecnego.

W przypadku iPadów Pro nie zmieni się moduł tylnego aparatu. Tablety nadal wyposażone będą w dwa obiektywy oraz skaner LiDAR. Wydaje się jednak, że w największym modelu wyspa, na której zamontowane są obiektywy i wspomniany skaner wystaje ponad obudowę nieco mniej niż w przypadku mniejszego. Co więcej, iPad Pro z 12,9-calowym ekranem nie posiada złącza Smart Connector. Nie wiadomo czy jest to celowy zabieg czy pomyłka.

Warto na koniec dodać, że makiety mogą okazać się fałszywe i nowe modele tabletów będą wyglądać zupełnie inaczej.

Źródło: MacRumors