Od pewnego czasu w Sieci pojawiają się informacje na temat globalnych problemów z podażą procesorów. Z powodu tych trudności zmniejszenia dostaw spodziewa się między innymi firma Foxconn, jeden z głównych dostawców Apple. W serwisie Nikkei Asia opublikowane zostały doniesienia o tym, że firma z Cupertino boryka się niedoborem niektórych komponentów wykorzystywanych do produkcji iPadów i MacBooków.

W związku z taki stanem rzeczy rozpoczęcie produkcji nowych modeli tabletów i notebooków marki Apple opóźnia się. W przypadku MacBooków problemem jest brak dostępności pewnego rodzaju czipów, które mocowane są na płycie głównej tuż przed ostatecznym montażem tych komputerów.

Warto dodać, że ograniczenia nie dotyczą tylko procesorów. Opóźnienie produkcji iPadów spowodowane jest brakiem wyświetlaczy i komponentów niezbędnych do ich montażu oraz działania. W związku z brakiem wspomnianych wyżej komponentów, Apple przełożyło dostawy pozostałych części oraz produkcję tych urządzeń na drugą połowę roku.

Nie jest jasne jak sprawa ma się w przypadku iPhone’ów. W Sieci pojawiają się rozbieżne informacje na ten temat. Według niektórych doniesień problemy z podażą dotyczą także części do tych smartfonów.

Źródło: MacRumors za NikkeiAsia