PUBG Mobile to jedna z popularniejszych sieciowych strzelanek typu battle royale dostępnych w App Store. Niedawno ujawniono, że odpowiedzialne za nią studio Lightspeed & Quantum pracuje nad nową grą, która trafi między innymi na iOS.

Undawn, bo taki tytuł nosi wspomniany projekt, będzie sieciową grą akcji rozgrywającą się w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie. Gracze wcielą się w ocalałych ludzi walczących o przetrwanie. Rozgrywka będzie toczyć się w dużym, otwartym świecie i ma być zaprojektowana tak, by umożliwić graczom zarówno współpracę jak i rywalizowanie między sobą. Znajdziemy w niej też mechanizmy typowe dla gier survivalowych, takie jak zbieranie surowców i wytwarzanie przedmiotów, oraz elementy RPG (twórcy nie wyjaśnili wprawdzie na czym mają one polegać, ale prawdopodobnie chodzi o tworzenie i rozwijanie własnej postaci).

Przewidywana data premiery gry Undawn nie została jeszcze ujawniona. Wiadomo już za to, że trafi ona na urządzenia z iOS, Androidem i Windows i będzie umożliwiać wspólną rozgrywkę międzyplatformową. Prawdopodobnie będzie to tytuł typu freemium, dostępny do pobrania za darmo lecz oferujący opcjonalne mikropłatności.

Źródło: Pocketgamer.biz