Ze względu na wciąż trwającą na świecie pandemię koronawirusa tegoroczna konferencja deweloperska WWDC odbędzie się w dniach 7 - 11 czerwca w formacie wydarzenia online, tak jak w roku ubiegłym. Apple właśnie ogłosiło jego datę.

Już druga z kolei konferencja WWDC organizowana online może skłonić Apple do pozostanie przy tym formacie już na stałe. Pisałem o tym w ubiegłym miesiącu. Jak można przeczytać w informacji prasowej, tegoroczna konferencja ma oferować nowe sposoby interakcji pomiędzy biorącymi udział w tym wydarzeniu deweloperami a inżynierami i projektantami Apple. Oznacza to, że Apple dopracowuje jego format online.

W przeciwieństwie do tradycyjnych konferencji, które odbywały się w San Francisco, a następnie w San Jose, na które zdobycie drogich biletów było bardzo trudne i zależało w dużej mierze od szczęścia, konferencja w formacie online jest wydarzeniem egalitarnym, dostępnym za darmo dla wszystkich zarejestrowanych w programie deweloperskim Apple. Konferencja online wpisuje się też w promowane od lat hasło „Everyone Can Code

Wspomnę jeszcze na koniec, że w przy okazji ogłoszenia terminu tegorocznej konferencji WWDC Apple jak zwykle ogłosiło rozpoczęcie konkursu Swift Student Challenge, w ramach którego uczniowie i studenci mają przygotować własne projekty w aplikacji Swift Playgrounds.

Źródło: Apple