Po kilku miesiącach niedostępności do kilkudniowej sprzedaży wracają kursy Final Cut Pro X oraz iMovie!

Krystian w swojej recenzji kursu pisał tak:

Igor w swoim kursie omawia wszystkie funkcje i aspekty pracy z Final Cut Pro X. Kurs podzielony jest na pięć części. W pierwszej omawia podstawy związane z zarządzaniem projektem, a więc tworzenie bibliotek, wydarzeń projektów, zmiana ich ustawień, tworzenie plików proxy, pracę z projektem wielokamerowym, pracę na dwóch monitorach, słowa kluczowe (keyword) i tagi, przywracanie plików, renderowanie w tle czy czyszczenie pamięci podręcznej i archiwizację projektu oraz eksport i render gotowego filmu. W drugiej omawia w szczegółach jego funkcje montażowe, w tym skimming, kopiowanie efektów na klipy, magnetic timeline, techniki L-cut i J-cut, tworzenie sekwencji w zwolnionym tempie i wiele wiele innych. W trzeciej części zajmuje się postprodukcją audio, w kolejnych korekcją kolorów, koloryzacją oraz programem Compressor.

Każdy z filmów trwa od pięciu do kilkunastu minut i omawia konkretny temat. Igor prowadzi zajęcia w optymalnym tempie. Nie jest ani za wolno, ani za szybko (osobiście nie lubię kursów, gdzie zbyt często muszę wstrzymywać wideo albo je cofać), nie miałem więc problemów z tym, by za nim nadążyć. Każda z funkcji i każde wykonywane przez niego działanie jest dokładnie omówione. Dzięki temu bezboleśnie można wejść głębiej w środowisko tego programu. Igor odkrywa na poszczególnych filmach różne, często trudno dostępne, funkcje programu i tłumaczy w prosty sposób, to co w Final Cut Pro X jest niezbyt intuicyjne.

Co ważne, Igor udostępnia także pomocnicze i przykładowe materiały, na których pracuje, dzięki czemu nie trzeba martwić się o swoje własne pliki wideo, które nie koniecznie mogą oferować odpowiednią jakość. Przykładem może być tutaj jedna z pierwszych lekcji - praca z projektem wielokamerowym - gdzie bezpośrednio pod filmem znajdziemy linki do pobrania plików z obu kamer. To dla mnie ważne, że podczas kursu mogę skupić się tylko na nauce, a nie na organizowaniu sobie odpowiednich materiałów.

Dużym plusem jest także obietnica dożywotniego dostępu do kursu i jego przyszłych aktualizacji. To bardzo dobra praktyka, którą stosuje kilku moich ulubionych wykładowców Swifta. Dodatkowo kursanci Igora mają dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie mogą na bieżąco zadawać mu pytania i omawiać poszczególne lekcje.

Kurs online Final Cut Pro X autorstwa Igora Podgórskiego to ponad 60 lekcji, które trwają łącznie około 10 godzin.

Teraz kupując dwa kursy otrzymasz 15% RABATU Z KODEM “MYAPPLE”!

W sprzedaży dostępny jest również kurs z technik montażu. ​Zapisując się na co najmniej dwa kursy​ skorzystaj z kodu rabatowego ​myapple​, który zmniejszy cenę Twojego zamówienia o aż 15%. Link do kursu z technik montażu i pole do podania kodu rabatowego znajdziesz w koszyku. Kod rabatowy działa tylko do 6 lipca 2021 do północy.

Jeśli chcecie zacząć swoją przygodę z Final Cut Pro X to warto zainwestować te pieniądze i to dość szybko. Kurs w sprzedaży dostępny jest tylko do 12 lipca 2021.

Jeżeli jeszcze nie posiadasz Final Cut Pro X albo planujesz zakup za jakiś czas, to zachęcam do skorzystania z 90-dniowej pełnowartościowej wersji próbnej programu.

Kliknij i przejdź na stronę kursu