Cinco Paul i Ken Daurio to duet znany przede wszystkim za sprawą popularnego swego czasu filmu animowanego „Jak ukraść księżyc". W ubiegłym roku nawiązali oni współpracę z Apple. Wczoraj zapowiedziano, iż latem w katalogu Apple TV+ pojawi się nowy serial ich autorstwa, zatytułowany „Schmigadoon!".

„Schmigadoon!" będzie muzyczną komedią opowiadającą o małżeństwie, które by ratować podupadający związek wybiera się we wspólną podróż. Przypadkiem trafiają oni do dziwacznej miejscowości, tytułowego Schmigadoon (nazwa nawiązuje do słynnego broadwayowksiego „Brigadoon"), w której wszyscy mieszkańcy zachowują się jak postacie z musicalu z lat czterdziestych ubiegłego wieku. Ku swojemu przerażeniu bohaterowie odkrywają, że nie mogą opuścić miasta dopóki nie odkryją czym jest prawdziwa miłość. W główne role wcielą się Cecily Strong, znana m.in. z „Saturday Night Live", oraz Keegan-Michael Key, znany z programu komediowego „Key & Peele".

Pierwszy sezon „Schmigadoon!" będzie składać się z sześciu odcinków. Jego premierę zapowiedziano na lato bieżącego roku.

Źródło: Apple