Pierwszy sezon serialu „Mythic Quest" został udostępniony w Apple TV+ w lutym ubiegłego roku i spotkał się z całkiem dobrym przyjęciem ze strony widzów i krytyków. Już 7 maja w katalogu wspomnianej usługi pojawi się drugi sezon tej produkcji.

„Mythic Quest" to serial komediowy opowiadający o zespole pracującym nad popularną grą MMORPG, dowodzonym przez narcystycznego i nieco ekscentrycznego dyrektora kreatywnego. Tematem przewodnim drugiego sezonu będzie praca nad kolejnym rozszerzeniem, będącym pierwszym wspólnym projektem Ian'a i jego nowo mianowanej współpracowniczki Poppy.

Autorami „Mythic Quest" są Rob McElhenney i Charlie Day, znani przede wszystkim za sprawą „U nas w Filadelfii". Ten pierwszy wciela się też w główną rolę. W serialu występują także m.in. Danny Pudi (znany z „Community" i nowej wersji „Kaczych Opowieści"), F. Murray Abraham („Grand Budapest Hotel", „Amadeusz", „Homeland") oraz Ashly Burch (głos Chloe w grze „Life is Strange" i Aloy w „Horizon Zero Dawn"). W produkcję zaangażowane jest także francuskie studio Ubisoft, znane z takich gier jak Assassin's Creed, Rayman czy Beyond Good and Evil.

Źródło: Apple