Zynga to firma znana przede wszystkim z produkcji prostych gier casualowych, takich jak Farmville, Words With Friends czy Harry Potter: Puzzles & Spells. Podczas ostatniej konferencji Nintendo Direct zapowiedziała ona Star Wars: Hunters - swoją pierwszą grę projektowaną z myślą o konsoli Nintendo Switch, która ma trafić również na urządzenia z systemem iOS.

Mimo iż Zynga nie ujawniła jeszcze zbyt wielu informacji na temat Star Wars: Hunters, wiele wskazuje na to, iż będzie to tytuł nieco poważniejszy od ich dotychczasowych produkcji. Według pierwszych zapowiedzi ma to być sieciowa gra akcji, w której drużyny graczy kierujących różnymi postaciami ze świata Gwiezdnych Wojen będą walczyć między sobą na arenach inspirowanych lokacjami z tego uniwersum. Twórcy zaznaczyli przy tym, że zamierzają opierać się przede wszystkim na starszych filmach, nadając jednak znanym z nich bohaterom i miejscom nowy, unikatowy styl.

Premiera gry Star Wars: Hunters ma odbyć się jeszcze w tym roku. Będzie to tytuł typu freemium, dostępny do pobrania za darmo lecz oferujący opcjonalne mikropłatności.

Źródło: Star Wars