Salon Apple Pioneer Place w Portland pozostawał zamknięty przez niemal dziewięć miesięcy. Apple podjęło jednak wreszcie decyzję o jego ponownym otwarciu.

Apple Pioneer Place został zdemolowany podczas zamieszek, które wybuchły w Stanach Zjednoczonych w maju ubiegłego roku po zabójstwie George'a Floyda. Wydarzyło się to niemal dokładnie rok po zakończeniu gruntownej renowacji tej placówki. By zabezpieczyć sklep przed dalszymi atakami Apple otoczyło go drewnianą barykadą, na której kilka dni później mieszkańcy Portland namalowali mural. W styczniu bieżącego roku Apple ogłosiło oficjalnie, że z racji na historyczne i społeczne znaczenie tego malowidła zostanie ono zabezpieczone i przekazane Don’t Shoot PDX - lokalnej organizacji non-profit walczącej o równość i sprawiedliwość rasową.

Salon Apple Pioneer Place ma zostać otwarty ponownie w poniedziałek 22 lutego o godzinie 11:00. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 nadal nie będzie można w nim zrobić normalnych zakupów, a jedynie umówić się na odbiór produktów zamówionych przez internet oraz skorzystać z pomocy serwisu.

Źródło: Apple