Diablo Immortal, czyli mobilny spin-off popularnej serii Diablo, został po raz pierwszy zapowiedziany podczas BlizzConu w 2018 roku. W trakcie tegorocznej wirtualnej edycji tej imprezy ujawniono nowe informacje na temat wspomnianej produkcji.

W trakcie trwającej pół godziny prezentacji twórcy gry mówili m.in. o różnych trybach rozgrywki (oprócz głównej kampanii fabularnej znajdziemy też trudniejsze wyzwania specjalne oraz tryb PVP pozwalający rywalizować z innymi graczami), dostępnych klasach postaci (w grze znajdziemy mieszankę najpopularniejszych klas z głównych odsłon serii), systemie sterowania (jest szansa na to, iż gra będzie obsługiwać zewnętrzne kontrolery) oraz fabule i świecie gry (w tym o nowych bohaterach i wrogach stworzonych specjalnie na potrzeby Immortal). Wszystko to było przetykane nagraniami pokazującymi fragmenty rozgrywki z wersji alfa. Zapis transmisji można obejrzeć poniżej.

Niestety, jak na razie wciąż nie ujawniono chociażby przybliżonej daty premiery Diablo Immortal. Biorąc jednak pod uwagę, że tytuł ten wciąż znajduje się na etapie zamkniętych testów wersji alfa, prawdopodobnie minie jeszcze sporo czasu, zanim będziemy mogli go znaleźć w App Store. Wiadomo już za to, iż będzie to gra typu freemium, dostępna do pobrania za darmo lecz oferująca opcjonalne mikropłatności.