Deemo było swego czasu jedną z najpopularniejszych gier muzycznych dostępnych w App Store. Odpowiedzialna za nią firma Rayark Inc. już jakiś czas temu ogłosiła, iż pracuje nad jej kontynuacją, jednak nie było pewne, na jakich platformach będzie ona dostępna. Teraz potwierdzono jednak, iż trafi ona również na urządzenia z systemem iOS.

Pierwsza część Deemo byłą stosunkowo prostą grą rytmiczną, opowiadającą o małej dziewczynce, która przypadkiem trafia do magicznego świata, gdzie zaprzyjaźnia się z tajemniczą istotą grającą na pianinie. Rozgrywka nie odbiegała w niej zbyt mocno od innych popularnych gier tego typu, takich jak Guitar Hero czy Rock Band, polegając głównie na stukaniu w odpowiednie miejsca na ekranie w rytm odtwarzanego utworu. Gracze polubili ją jednak za klimat, muzykę i fabułę. Z opublikowanego niedawno zwiastuna wynika, iż druga część będzie opierać się na tych samych założeniach, oferując jednak znacznie bardziej nowoczesną oprawę graficzną i nową historię, luźno powiązaną z poprzedniczką.

Jak na razie nie ujawniono jeszcze planowanej daty premiery gry Deemo II w wersji dla iOS. Nie wiadomo też, czy będzie to tytuł płatny, czy gra typu freemium. Warto też przypomnieć, że w App Store pojawił się niedawno remake pierwszej części, zatytułowany Deemo: Reborn.

Źródło: TouchArcade