Shadow to aplikacja dająca zdalny dostęp do mocnego komputera z systemem Windows w zamian za comiesięczny abonament. Jej twórcy poinformowali niedawno, iż Apple ponownie usunęło ją z App Store, tym razem bez podawania przyczyny.

Shadow był niegdyś promowany przede wszystkim jako aplikacja streamingowa z grami. W lutym ubiegłego roku został jednak usunięty z App Store, gdyż naruszał regulamin sklepu dotyczący aplikacji tego typu (celowo bardzo restrykcyjny, by utrudnić im konkurowanie z Apple Arcade). Po dwóch miesiącach wrócił w nowej formie - już jako aplikacja dająca po prostu zdalny dostęp do komputera w chmurze, na którym użytkownicy mogli na własną rękę zainstalować posiadane przez siebie gry lub dowolne inne oprogramowanie.

Apple tym razem nie poinformowało twórców aplikacji Shadow o tym, jakie były przyczyny wyrzucenia jej z App Store. Zapowiedzieli oni, że będą starać się rozwiązać wszystkie problemy, jednak na chwilę obecną nie są w stanie określić kiedy, jeśli w ogóle, Shadow pojawi się ponownie w sklepie. Przypomnieli też, że osoby, które zdążyły pobrać aplikację przed jej usunięciem, nadal mogą z niej korzystać. Do czasu rozwiązania problemów nie będą jednak otrzymywać żadnych aktualizacji. Wciąż można też korzystać z aplikacji dla macOS, która jest udostępniana poza App Store.

Źródło: Shadow