Outlook to popularny klient poczty e-mail dostępny m.in. na macOS i Windows. Wersje dla obu tych systemów różnią się jednak od siebie dość znacznie. Jak donosi serwis Windows Central, firma Microsoft planuje w przyszłości to zmienić, zastępując dotychczasowe aplikacje nową, działającą identycznie na obu platformach.

Projekt ten nosi roboczą nazwę Monarch i bazuje na istniejącej już webowej wersji Outlooka dostępnej za pośrednictwem przeglądarki. Ma on zastąpić nie tylko wszystkie desktopowe wersje tej aplikacji (w tym starsze edycje, wciąż cieszące się sporą popularnością wśród użytkowników Windowsa), ale też stać się domyślną aplikacją poczty i kalendarza w systemie Windows 10. Priorytetem twórców jest zaprojektowanie nowej wersji w taki sposób, by działała ona identycznie na obu systemach, jednocześnie oferując ścisłą integrację z każdym z nich (czego nie znajdziemy w istniejącej obecnie aplikacji webowej). Ma ona też być mniej obciążająca dla komputera.

Microsoft zamierza oficjalnie zaprezentować nową wersję aplikacji Outlook pod koniec tego roku, zaś w przyszłym udostępnić ją jako część systemu Windows 10. Wersja dla macOS prawdopodobnie zostanie udostępniona później, choć jak na razie nie ujawniono przewidywanych ram czasowych.

Źródło: Windows Central